TEGV Sanal Müze

2023

Cumhuriyetimizin 100. Yılını Cumhuriyet'in Aydınlık Yüzleriyle Kutluyoruz!

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız 2023 yılı, bağımsızlığımızın sembolü olan Cumhuriyet'in coşkusunu yaşadığımız ve hep birlikte umutları yeşerttiğimiz bir yıl oldu.

Coşkusunu Cumhuriyetten, ilhamını TEGV ailesinden alan Cumhuriyetin Yüzleri projesi, yıl boyunca gerçekleşen çalışmalarımızın çatı kampanyasını oluşturdu. Proje kapsamında hazırladığımız web sitemiz Altın Örümcek Web Ödülleri'nde 6 ödül alarak yılın en çok ödül kazanan projesi oldu. Ayrıca proje kapsamında hazırlanan imaj filmimiz yıl boyunca büyük bir ilgiyle karşılandı.

Şubat sabahında bizleri derinden üzen, tüm Türkiye’yi yasa boğan bir haberle açtık gözümüzü… 9 saat arayla merkez üssü Kahramanmaraş olan, 11 ilimizi etkileyen 2 büyük deprem felaketi ve tüm Türkiye’yi kapsayan etkisini hissettik. Bu felaketle önce sarsıldık, sonra hızla bize ihtiyacı olan herkese sarılmak, destek olmak için yola çıktık. İlk günden tüm kalbimizle, sorumluluğumuzla depremden etkilenen bölgelere ulaştık.Uzanan elleri tutmak, bakışları görmek, söylenenleri duymak, yaşananlara ses olmak, yorulanlara nefes olmak, beraber gülmek ve ağlamak için tüm sevgimiz, çabamız ve kararlılığımızla biz hep oradaydık, orada olmaya devam ediyoruz. 6 Şubat depremleri sonrasında eğitim dostlarımızın desteğiyle yeni Ateşböceklerimizin yapımına başlıyoruz. Shell Türkiye ve Vehbi Koç Vakfı'nın desteğiyle 15 konteyner kentte, 15 konteyner kent öğrenim birimi açıyoruz.

Mütevelli Heyeti Üyemiz ve gönüllümüz Ahmet H. Uysal, daha fazla çocuğumuzu nitelikli eğitimle buluşturmak ve eğitim konusunda farkındalık yaratmak için World Marathon Challenge'a katılıyor ve 7 günde 7 kıtada 7 maraton koşarak dünyanın çevresinde umut tohumları ekiyor.

2021 yılında aldığımız ISO 9001 belgesinden sonra süreçlerimizi sürekli iyileştirme mottomuzla ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasını almaya hak kazanan ilk sivil toplum kuruluşu oluyoruz.

FOTOĞRAFLAR